Click the picture for enlargement.
 
 
Firmamızda sarım öncesi, sarım sonrası ve esnasında her türlü test ileri teknoloji ürünü cihazlar ile yapılmaktadır.

* ORTA GERİLİM MOTOR TEST SİSTEMİ, orta gerilim ( 3-11 kV ) elektrik motorlarının şase üzerinde sabitlenerek nominal voltaj ve devirde çalıştırılması, boşta çalışma testlerinin yapılarak akım,gerilim, cos?, kayıp ve vibrasyon değerlerinin ölçülmesi.

* HIPOT CİHAZI, 2Un + 1 kV enerji uygulanıp kaçak akım ölçülerek, sargılar ile gövde arasındaki izolasyon seviyesini ölçmek için kullanılır.

* SURGE TEST, sargılara darbe treni uygulanarak oluşan sönümlü dalgalar cihazın osiloskop ekranından izlenerek analiz edilir ve sipir kısa devreleri tespit edilebilir.

* MILIOHMMETRE, sargı dirençlerinin yüksek hassasiyetle ölçülerek fazlar arası direnç dengesizlikleri tespit edilebilir. Bu dengesizlik 0,05 Ohm dan büyük olmamalıdır.

* LCR METRE, Bobin indüktanslarının ayrı ayrı kanal içinde ve dışındaki durumlarının ölçülmesinde kullanılır.

* VİBRASYON CİHAZI, Motor titreşimlerinden frekans spektrumlarını çıkartarak titreşime neden olan sebeplerin tespit edilmesinde kullanılır.

* 10000 V’LUK MEGER, izolasyon değerinin ve polarizasyon indeksinin tespit edilmesinde kullanılır.

* IR TERMOMETRE VE TERMAL KAMERA, sistemlerde ısınan noktaların bölgesel olarak tespit edilmesi ve ısı haritalarının çıkarılması ile mekanik ve elektriksel arızaların bulunmasına yardımcı olur.

 

 
Click the picture for enlargement.